Tréning s posilňovacou gumou / expanderom

IMG_0106 2

"COVID" nám všetkým ukázal, ako veľmi je náročné udržiavať svoje denné návyky, mať rovnakú disciplínu ako počas klasických dní, na ktoré sme boli v podstate celý život zvyknutí. 


Ráno, cestou do práce sme mali možnosť zaparkovať naše auto o kúsok ďalej, absolvovať krátku prechádzku a načerpať tak energiu. Poobede sme sa stretli s priateľmi na tréningu v našom obľúbenom fitness centre. Keďže väčšina ľudí aktuálne pracuje z domu a vo všeobecnosti máme obmedzené možnosti pohybu, je nesmierne náročné udržiavať sa nie len fyzicky ale aj psychicky vo forme. 

Gumy na cvičenie vám pomôžu udržať sa fit a precvičíte s nimi všetky partie. Obrovskou ich výhodou je, že set obsahuje 3 rôzne odťiažnosti (3 rôzne odpory). A tak si z našej ponuky vyberie začiatočník ale aj pokročilý športovec.
Expandery pri svojich tréningoch využíva aj mnoho trénerov.

TIPY NA CVIKY:

1. Drepy - sú rozhdone jeden z najobľúbenejších cvikov na nohy a zadok. Pri drepoch je nutné dávať si pozor najmä na techniku. Sústreďte sa preto na to, aby ste mali chrbát vystretý, zadok smeroval vzad (akoby ste sa chceli posadiť) a kolená smerom von. Expander si umiestnite mierne nad kolená.

2. Hip thrusty - s gumou na cvičenie posuniete rozhodne tento cvik o level vyššie a lepšie aktivujete sedacie svaly. Ľahnite si na rovnú podložku, nohy pokrčte a rozkročte na šírku ramien. Expander umiestnite mierne nad kolená a začnite dvíhať panvu smerom nahor. Chrbát a ruky ostávajú na zemi.

Správnu techniku hip thrustu si pozrieš na tomto odkaze

3. Zakopávanie - dajte sa na štyri, expander si umiestnite nad kolená. Dvíhajte pokrčenú nohu smerom nahor. Takisto si kontrolujte vystretý chrbát.

Na tomto odkaze si pozrieš správnu techniku