Ako si správne vybrať športové oblečenie?

Pri výbere športového oblečenia by sme mali dbať na niekoľko dôležitých kritérií. Poďme si ich spolu vymenovať a popísať :

1. Materiál: pri akomkoľvek tréningu sa potrebujeme cítiť najmä komfortne. Preto je materiál, z ktorého je vaše športové oblečenie vyrobené viac ako kľúčový. Ideálnym výberom bude funkčné oblečenie, ktoré zabezpečí potrebnú priedušnosť a absorbuje pot. 

TIP : Ak si objednávate športové oblečenie online, skúste na webovej stránke konkrétnej značky nájsť, akou technológiou sa ich oblečenie vyrába a či disponuje potrebnými certifikátmi kvality.  

2. Elasticita a pružnosť: sú ďalším dôležitým kritériom. Športové oblečenie by malo byť zošité pevnými stehmi no pri šití by mal výrobca používať elastické nite. Iba v takom prípade vám oblečenie v skrini vydrží dlho a nestratí svoj tvar.

3. Strih: v tomto prípade platí to isté, ako keď si vyberáte povedzme nové rifle. Už poznáte aký strih sa hodí vašej postave najviac, v akom oblečení sa cítite najlepšie. Pre všetky typy postavy však platí, že pri výbere legín zvoľte skôr tie s vysokým pásom, ktoré krásne zakryjú všetky nedostatky v tejto partii a ideálne sa skúste vyhnúť tým, ktoré majú tzv. T zónu na prednej časti. Tá nie je pohľadná a ani pohodlná pri samotnom pohybe. 

K legínam zvolte buď voľné oversized tričko, ktoré je v crop dĺžke alebo samotný crop top. Veľa žien sa obáva, že vrchný dieľ, ktorý je v tejto dĺžke nebude lichotivý k ich aktuálnej forme. Opak je však pravdou. Vizuálne vám crop dĺžka preĺži celkovú figúru a opticky zoštíhli postavu.

4. Veľkosť: nie je M ako M. Uričte ste sa už stretli s tým, že kým u jedného výrobcu ste si kúpili nohavice veľkosti S, u iného to bola veľkosť M a oboje vám skvele sadli. Nie je to nič výnimočné a preto je pred samotnou kúpou vhodné pozrieť sa na veľkostnú tabuľku alebo kontaktovať samotný eshop, nech vám pri výbere veľkosti poradí. 

Ak potrebujete s výberom športového oblečenia aj napriek našim radám poradiť, sme tu pre vás.